برکت روضه های شیخ جعفر، نتیجه توسل به سیدالشهداء

مرحوم میرزا حسین نوری “قدس سره” می‏فرمایند: عالم بزرگوار شیخ جعفر شوشتری برای من نقل فرمودند:

در اوایل تحصیل دینی و در ایام تبلیغ به وطن خود مراجعت کردم و به تبلیغ دین مقدس اسلام مشغول شدم. در آن روزها به موعظه و مصائب ائمه “علیهم‏السلام” تسلط کافی نداشتم .

روی منبر در ماه رمضان از کتاب تفسیر صافی و در ایام محرم از کتاب روضهالشهدای ملاحسین کاشفی استفاده می‏کردم و از روی آن‏ها برای مردم صحبت می‏کردم؛ ولی نمی‏توانستم سوزی در دل مردم بیندازم و آن‏ها را به گریه درآورم.

تا این که مدتی گذشت و ماه محرم نزدیک شد. شبی با خود گفتم: تا کی باید «ملا کتابی» باشم، در فکر چاره برآمدم که چه کنم از بردن کتاب روی منبر بی‏نیاز شوم، در همان حال به خواب رفتم.

در عالم خواب، امام حسین “علیه‏السلام” و یاران آن حضرت را دیدم که وارد سرزمین کربلا شدند و خیمه‏ها را برپا کردند و دشمن هم در مقابلشان صف آرایی کرد.

شیخ جعفر شوشتری فرمودند: وارد خیمه امام حسین “علیه‏السلام” شدم و بر آن حضرت سلام کرد. حضرت امام حسین “علیه‏السلام” مرا نزدیک خود نشاند و به حبیب بن مظاهر فرمود: فلانی مهمان ما است، ما آب نداریم تا از او پذیرایی کنیم، فقط مقداری آرد و روغن داریم، برخیز و با آن، غذایی آماده کن و نزد مهمانمان حاضر کن.

حبیب بن مظاهر غذایی آماده کرد و پیش من گذاشت، چند لقمه از آن غذا خوردم و به خواب رفتم، یک لحظه احساس کردم به این امور الهام شدم تا این که روز به روز این قدرت در من زیادتر شد و در مقام وعظ و خطبه به بالاترین مقصد رسیدم.

مرحوم شیخ جعفر شوشتری از یگانه مجتهدان نام آور شیعه شد که منبرهای ایشان بسیار جذاب و شنیدنی و مورد توجه خاص و عام قرار گرفت و نفس مسیحایی و بیان گرم ایشان افراد زیادی را از خواب غفلت بیدار کرد.

منبع: دارالسلام، ج ۲، ص ۳۱۴ / کرامات حسینیه و عباسیه، صفحات ۷۴ و ۷۵.

این مطالب را نیز ببینید!

شیخ اعظم انصاری و خبر از امر پنهان!

بیانات حضرت آیت الله بهجت (رحمه الله): شیخ انصاری رحمه‌الله وجهی (حدود چهارصد تومان) به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

-- بارگیری کد امنیتی --