توسل به خاتون دوسرا، زینب کبری “سلام الله علیها” و شفای فیض الاسلام…

سید علی نقی فیض الاسلام، مترجم شهیر قرآن و نهج البلاغه و مؤلف آثار فاخر اسلامی می فرماید: بیش از دوازده سال پیش به درد شکم گرفتار شدم و معالجه اطباء سودی نبخشید.

برای استشفاء به اتفاق و همراهی اهل بیت و خانواده به کربلای معلی مشرف شدیم. در آن جا هم سخت مبتلا گشتم.

روزی دوستی از زائرین در نجف اشرف، من و گروهی را به منزلش دعوت نموده، با اینکه رنجور بودم، رفتم. در بین گفت و گوهای گوناگون، یکی از علماء که در آن مجلس حضور داشت، فرمود:

پدرم می گفت: هر گاه حاجت و خواسته ای داری، خدای تعالی را سه بار به نام علیا حضرت زینب کبری (سلام الله علیها) بخوان، بی شک و دودلی، خدای عزوجل خواسته است را روا می سازد.

از این رو من چنین کرده، شفا و بهبودی بیماری خود را از خدای تعالی خواستم و علاوه بر آن نذر نموده و با پروردگارم عهد و پیمان بستم که:

اگر از این بیماری بهبودی یافتم، کتابی در احوال سیده معظمه (سلام الله علیها) بنویسم تا همگان از آن بهره مند گردند.

حمد و سپاس خدای جل شأنه را که پس از زمان کوتاهی شفا یافتم. اما از بسیاری اشغال و کارها و نوشتن و چاپ و نشر کتاب و ترجمه و خلاصه تفسیر قرآن عظیم، به نذر خویش وفا ننمودم!

تا اینکه چند روز پیش یکی از دخترانم مرا آگاه ساخت که به نذرم وفا ننموده، من هم از خدای “عز اسمه” توفیق و کمک خواسته، به نوشتن آن شروع نمودم و آن را کتاب ترجمه خاتون دوسرا سیدتنا المعصومه، زینب الکبری “سلام الله علیها” نامیدم.

این مطالب را نیز ببینید!

شیخ اعظم انصاری و خبر از امر پنهان!

بیانات حضرت آیت الله بهجت (رحمه الله): شیخ انصاری رحمه‌الله وجهی (حدود چهارصد تومان) به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Captcha loading...