اهمیت فرصت برای طلبه ها در نگاه مرحوم آیت الله موسوی نژاد

بیان خاطره ای از استاد درس خارج مشهد، سید حسن تبادکانی

حاج آقا به تمام افراد توجه داشتند و همه را می‌پاییدند. وقت طلبه‌ها برایشان #خیلی_مهم بود و با وجود اینکه کمتر اتفاق می‌افتاد که با من برخورد تندی داشته باشند، به یاد دارم که در این قضیه ایشان به‌تندی و با ناراحتی با من برخورد کردند.

در برهه‌ای که من مشغول رسائل بودم، ولی به مدرسه هم رفت و آمد داشتم، آقایی آمده بود که صرف بخواند و حاج آقا برنامۀ صرف او را با من گذاشته بودند. یک روز بنده درسم طول کشیده بود، یا هر طور که بود، نمی‌توانستم کلاس صرف را برای آن آقا برگزار کنم و به خودش گفتم که کلاس تعطیل است.

آن روز به شب رسید و من بعد از نماز مغرب و عشا، وارد مدرسه شدم که در کلاس اعتقادات مرحوم دکتر صادقی شرکت کنم. یک دفعه، حاج آقا سر راه من ظاهر شدند و با لحن مؤاخذه و توبیخ و باناراحتی فرمودند: مگر شما با آقای فلانی درس صرف نداری؟

من جواب دادم امروز کلاس داشتم و نمی‌شد به ایشان صرف بگویم. حاج آقا هم باناراحتی فرمودند این آقا تا حالا در هنرستان روزی پنج شش تا درس می‌گرفته و حالا به اینجا آمده تا فقط شما به او یک «ضَرَبَ ضَرَبا» یاد بدهید.

 او تمام وقتش را به این اختصاص داده است و شما این چنین موجب #هدر_رفتن_وقت او می‌شوید؟ لااقل به خودم اطلاع می‌دادید تا برایش استاد دیگری تعیین کنم که وقتش به هدر نرود.

خلاصه اینکه حاج آقا بس که روی این مسئله حساس بودند، بنده را هم این چنین مورد توبیخ خود قرار دادند.

این مطالب را نیز ببینید!

رمز موفقیت بزرگان در کلام مرحوم حاجاقا

نکته‌ای که بسیار اهمیت دارد ولی کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد، ملازمت با تقواست یعنی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

-- بارگیری کد امنیتی --