امروز کار ما به هم ریخته است…!

بخشی از گفت و گوی مجله خیمه با حضرت آیت الله علوی بروجردی مدظله:

چرخه تبلیغ روحانیت معیوب شده، بلاد از علما خالی شده، نهادهای تبلیغی چون اعتبار مرجعیت را ندارند، مؤثر نیستند.

در شهرها عالمی مستقر نیست. نهادهای محترم به عالم هر شهر اطلاع نمی‌دهند که به شهر و مناطق اطراف افرادی را می‌فرستیم؛ آنها را کنترل کنید.

هیچ ارتباطی با آن منطقه گرفته نمی‌شود که این عالم که به آن منطقه می‌آید آیا اسکان می‌دهید و… در حالی که همه این کارها را آیت الله بروجردی و دستگاه ایشان و بعدها آیت الله گلپایگانی انجام می‌دادند.

این نظام‌ها بر هم خورده‌اند و تبلیغ‌مان جوابگو نیست!!!

مسئله مهم این است که انتخاب باید طبیعی باشد؛ وقتی در یک شهر یک نفر از دنیا می‌رود فضلا و بزرگان آن شهر جدا از اینکه باید اقدام کنند مردم نیز باید از مراجع بخواهند که یک نفر عالم را بفرستند و آن را وکیل خود و از ایشان حمایت کنند.

تفکری پیدا شده، اینکه امام جمعه‌ای که به یک شهر رفت دیگر کافی از بقیه علمای شهر است، گاهی بعضی از ائمه جمعه آنقدر رسمی هستند که فقط پنجشنبه‌ها و جمعه‌ها پیدا می‌شوند؛ پس بقیه روزها چه؟!

آخوندی برای مردم، پدری است باید بالای سر آنها بود. امام جمعه، محترم، خوب و مقامش محفوظ است؛ اما علمای دیگر هم هستند. در گذشته عالم مسجد پدر اهل محل بود.

بسیاری از ائمه جماعات برای گذران زندگی‌شان وقت دوم نماز به اداره‌ای می‌روند و نماز جماعت می‌خوانند تا پولی بگیرند در حالی که پس از نماز باید در مسجد بنشینند و مسئله بگویند و حدیثی بخوانند…

وضعیت امروز مصیبت است!

این مطالب را نیز ببینید!

الغدیر دانشنامه مجموعه فضائل علی علیه السلام است

 حضرت آیت الله صافی گلپایگانی در پیامی به همایش بزرگداشت مرحوم علامه امینی در اصفهان: …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

-- بارگیری کد امنیتی --